Veggie.pl
 

Uratuj mnie!
Światowy bestseller "Animal rescue" doczekał się polskiego wydania smile
Uratuj mnie to niezwykła książka obrazkowa adresowana do małych i dużych przyjaciół zwierząt. Najmłodszych zachwyci wyrazistymi, przyjaznymi w odbiorze ilustracjami oraz zabawą w przekładanie foliowych stron i ratowanie zwierzaków z różnych opresji. Starsze dzieci skłoni do refleksji nad prawami zwierząt oraz naszymi codziennymi wyborami.
Polecamy dzieciom od 3 lat +

16.04.2017

Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
Książka Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt? to inspirujące, pełne empatii i mądrości przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Napisana w formie dialogu pomiędzy synem a rodzicami, w przystępny i łagodny sposób przedstawia problematykę hodowli przemysłowej oraz jej negatywny wpływ na naszą planetę i wszystkich jej mieszkańców.

Książka prostym i naturalnym językiem przybliża młodym czytelnikom tematykę wegetarianizmu i weganizmu, wskazując dietę roślinną jako zdrową i pyszną alternatywę względem konsumpcji mięsa, jajek i produktów mlecznych, szczególnie tych pochodzących z produkcji przemysłowej. Mądre wybory żywieniowe - stanowiące meritum książki - zostały przedstawione nie tylko jako sposób odżywiania ale przede wszystkim kwestia etyczna związana z życiem i cierpieniem innych istot, środowiskiem naturalnym oraz sprawiedliwym podziałem pokarmu na planecie.

Świat widziany oczami dziecka wzrusza i zaskakuje, momentami zawstydza, ale przede wszystkim zmusza do refleksji.
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt?
31.01.2015

Uwaga rodzice dzieci na diecie wegańskiej i wegetariańskiej
Klinika Pediatrii i Żywienia Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" prowadzi rekrutację ochotników do badania dzieci w wieku 5-10 lat na dietach wegańskich i wegetariańskich.

Badania obejmą:

- szczegółową analizę diety
- pomiary rozmiarów ciała
- ocenę składu ciała
- ocenę sprawności fizycznej
- badania krwi (w tym ocena poziomu witamin B12 i B)
- pomiary ciśnienia krwi
- ocenę stanu naczyń krwionośnych
- pomiary gęstości mineralnej kości

Wyniki badań będą całkowicie anonimowe.

Uczestnicy spoza Warszawy i okolic otrzymają częściowy zwrot kosztów podróży i noclegu w Warszawie.

W przypadku zainteresowania wzięciem udziału w badaniach, prosimy o kontakt z pracownikami Poradni Żywienia:
- e-mail: wege.poradnia@czd.pl
- telefon: 663-918-818 (mgr Małgorzata Desmond, mgr Jakub Sobiecki)
27.01.2015

Weganka w ciąży
Przyszłym mamom, planującym ciążę na diecie wegańskiej, polecamy wydany niedawno w wygodnej do czytania formie ebook pt. WEGANKA W CIĄŻY - jest to oparty na badaniach naukowych, praktyczny poradnik zawierający zbiór informacji dietetycznych, porad oraz przepisów dotyczących ciąży na diecie roślinnej.

W książce znajdziecie:
- wiarygodne źródła składników odżywczych w diecie roślinnej oraz informacje o ich przyswajalności
- tabele składników odżywczych podane w porcjach produktów żywnościowych
- porady, zalecenia i jadłospisy
- piramidę zdrowego odżywiania w roślinnej ciąży
- przepisy wraz ze zdjęciami

Weganka w ciąży
26.08.2014

Dlatego nie jemy zwierząt
Dlatego nie jemy zwierząt to pierwsza w Polsce książka dla dzieci na temat praw zwierząt, przybliżająca młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm.

Pięknie wydana, z kolorowymi ilustracjami, w urzekający sposób przekazuje wartości szacunku wobec zwierząt.

Jej barwni bohaterowie (m.in. świnki, indyki, krowy) pokazani są zarówno w swoim naturalnym środowisku jak i w smutnych realiach ferm przemysłowych.

Po książkę powinni sięgnąć również rodzice, gdyż jest kluczowym źródłem i inspiracją do rozmów z dziećmi na ten ważny temat.

Dlatego nie jemy zwierząt

Więcej o książce...
25.05.2013

"Mali wegetarianie i weganie" - poradnik dla rodziców
Zapraszamy do lektury bogato ilustrowanego, praktycznego przewodnika po dietach wegetariańskich u dzieci.
Broszura Mali wegetarianie i weganie zawiera informacje o wszystkich składnikach odżywczych, które potrzebuje dziecko i podpowiada gdzie je znaleĽć.

KUP PORADNIK

Poradnik Mali wegetarianie i weganie

21.01.2013

Pan Tofu i przyjaciele
Poznajcie Pana Tofu - sympatyczną postać krzewiącą wegetarianizm oraz jego wege przyjaciół: kota Franka, królika Alojzego, niedźwiedzicę Elę, Ewkę Marchewkę i małego Tofika.

Kolorowanki/zagadki do ściągnięcia na stronie
www.wegestudio.pl/pl/p/Pan-Tofu-Junior-kolorowanki-gratis/175

Pan Tofu


Miłej zabawy! :)
21.05.2012

Wegetariańskie wakacje 2010
vege wakacje Serdecznie zapraszamy wege-rodziców i ich dzieci na niepowtarzalne wege wakacje. Zarówno dla Was drodzy Rodzice, jak i dla Waszych pociech przygotowaliśmy wiele atrakcji, które pozwolą na aktywny wypoczynek w ciekawy i twórczy sposób. Więcej informacji na stronie www.wegewakacje.pl
19.04.2010

UWAGA RODZICE DZIECI NA DIECIE WEGAŃSKIEJ I SEMIWEGAŃSKIEJ
Obserwacje naukowe ostatnich lat wskazują na dobroczynny wpływ diety roślinnej na rozwój dzieci i na zmniejszone ryzyko zachorowań na choroby wieku dorosłego w późniejszym okresie życia. Dlatego też Zespół Kliniki Pediatrii CZD zaprasza dzieci na diecie wegańskiej (lub zbliżonej) w wieku od 3-10 lat do udziału w badaniu weryfikującym pozytywny wpływ diety roślinnej na rozwój dzieci. Celem naszym jest opracowanie zaleceń żywienia dzieci, które minimalizowałyby późniejsze ryzyko chorób cywilizacyjnych. Wiďż˝cej ...
21.01.2010

Potrawy dla niemowląt
Na stronie pojawił się nowy dział - Potrawy dla niemowląt, zawierający przepisy oraz kilka przydatnych porad odnośnie przygotowywania posiłków dla najmłodszych. Na początek "Pierwsza zupka jarzynowa". Serdecznie zapraszamy...
02.06.2007

Bananowe smakołyki

Czy wiecie, że z bananów można wyczarować wiele ciekawych przysmaków? Między innymi chipsy, ciastka, chlebki, a nawet pączki. Zapraszamy na stronę z niektórymi takimi przepisami »
25.02.2007

Poznajemy świat zwierząt - galeria zdjęć

Drodzy rodzice!
Zapraszamy Was do nadsyłania fotografii Waszych dzieci, wykonanych w towarzystwie zwierząt. Niektóre ze zdjęć można już oglądać w galerii "Poznajemy świat zwierząt". Galeria zdjęć...
07.11.2006

Veggie pocztówki

Zapraszamy na stronę z veggie pocztówkami. Zobaczcie jak niesamowity, kolorowy i ciekawy jest świat zwierząt. Zachęcamy serdecznie do wysyłania veggie-pocztówek do Waszych znajomych. Wyślij pocztówkę...
04.11.2006

Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta!
Światowy Dzień Wegetarianizmu
Z okazji Światowego Dnia Wegetarianizmu wszystkim wege dzieciakom i ich rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego.
Redakcja Veggie.pl
01.10.2006

©2007 Veggie.PL